Jak obstawiać mecze w polskich ligach piłki nożnej?

Piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną w Polsce, jeżeli chodzi o zawieranie zakładów bukmacherskich. Większość klientów firm oferujących obstawianie meczów, decyduje się właśnie na stawianie swoich pieniędzy na konkretne rozstrzygnięcia rozgrywek piłkarskich. Prym w tym temacie wiodą polskie ligi, które są najchętniej wybieraną podgrupą meczów piłkarskich do obstawiania.

Jakie zakłady są najpopularniejsze, jeżeli chodzi o polskie ligi piłkarskie?

Bukmacherzy oferują obstawianie wielu polskich lig, począwszy od najwyższej klasy rozgrywkowej, czyli ekstraklasy. W dalszej kolejności można obstawiać także rozgrywki innych lig centralnych, czyli pierwszej oraz drugiej. Mniej popularnymi ligami, jednakże wciąż obstawianymi, są ligi okręgowe. Mowa tutaj o lidze trzeciej, czwartej oraz okręgówkach. Niektóre firmy bukmacherskie umożliwiają także obstawianie meczów na najniższych szczeblach rozgrywkowych, jakimi jest a-klasa, b-klasa oraz c-klasa. Oprócz lig, równie popularnym kierunkiem jest stawianie pieniędzy na rozstrzygnięcia w Pucharze Polski, w którym bierze udział bardzo duża liczba drużyn. Bez wątpienia największą renomą cieszy się polska ekstraklasa, której mecze są najchętniej wybierane przez domorosłych bukmacherów. Mecze Górnika Zabrze, Jagiellonii Białystok, Lecha Poznań, Lechii Gdańsk, Piasta Gliwice czy Legii Warszawa są bardzo często obstawiane, ze względu na renomę tych klubów w polskich rozgrywkach ligowych. To właśnie wyżej wymienione drużyny są najczęściej stawiane w gronie faworytów do wygrania poszczególnych meczów, ale i także zgarnięcia końcowych trofeów w lidze. Ma to również przełożenie na zawieranie zakładów dotyczących rozgrywek europejskich – w najbliższym sezonie cztery polskie drużyny będą uczestniczyć w kwalifikacjach do europejskich pucharów, co jest kolejną możliwością, do zawierania ciekawych zakładów.

W jaki sposób obstawiać mecze w polskich ligach piłkarskich?

Osoba, która zechciałaby postawić zakład ma przynajmniej dwie możliwości. Może udać się do stacjonarnej placówki bukmachera albo zawrzeć zakład za pośrednictwem internetu. Oba sposoby umożliwiają wygraną dużych pieniędzy. Najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest skorzystanie z obstawiania on-line, jaki oferuje m.in Betfan oraz szereg innych firm bukmacherskich działających w Polsce. Obstawianie meczów piłki nożnej polega na wytypowaniu zwycięzcy meczu, bądź postawienie na wynik remisowy. To podstawowa forma zakładu, najczęściej zawierana przez osoby grające. Można jednak stawiać nieco bardziej skomplikowane zakłady, także w kontekście polskich lig piłkarskich. Jedną z możliwości jest wytypowanie dokładnego wyniku meczu, bądź określenie zwycięzcy z wirtualnym handicapem. Jeśli jesteśmy pewni, że któraś z drużyn będzie miała dużo rzutów rożnych, bądź zgarnie określoną liczbę żółtych kartek, również tego typu zakłady możemy zawrzeć w zakładach szczegółowych dotyczących poszczególnego meczu polskiej ligi piłkarskiej. Co więcej, możemy także wytypować zwycięzce całej ligi, jednakże w takim przypadku będziemy musieli poczekać bardzo długo na rozstrzygnięcie sezonu. Rozgrywki planowo zakończą się bowiem w pierwszej połowie 2021 roku.