Jak typować mecze piłkarskie ?

Początki przygody z bukmacherami

Coś, co napotkasz, kiedy zaczniesz obstawiać piłkę nożną, to szereg różnych bukmacherów. Wszyscy będą mieli swój własny sposób radzenia sobie z rzeczami i wszyscy będą chcieli, abyś pracował z nimi. Przewodnik po zakładach piłkarskich oraz typów bukmacherskich nie byłby kompletny bez kilku dobrych wskazówek! Oto kilka ogólnie przyjętych dobrych wskazówek, które warto wziąć pod uwagę!

 

Nie stawiaj sercem, stawiaj głową

Oznacza to, że nie stawiaj, ponieważ chcesz, aby drużyna wygrała, obstawiaj, ponieważ myślisz, że wygra! Podobnie nie stawiaj przeciwko drużynom, których nie lubisz tylko dlatego, że ich nie lubisz, obstawiaj przeciwko nim, ponieważ myślisz, że przegrają.

Nie bądź chciwy

Dodanie dodatkowych drużyn do akumulatora tylko dlatego, że zwiększy to moją maksymalną wypłatę to prawie zawsze okropny pomysł! Należy też unikać stawiania na drużynę więcej pieniędzy, niż początkowo zamierzałeś. Powinieneś mieć plan na to, ile masz zamiar postawić i trzymać się go.

Bądź cierpliwy

Nie wygrasz każdego zakładu, jeśli chcesz odnieść sukces w obstawianiu, musisz uzbroić się w cierpliwość i wybrać odpowiednie dla siebie zakłady.

Unikaj obstawiania meczów towarzyskich 

Są zbyt nieprzewidywalne, nie wiesz, ile wysiłku wkładają poszczególne drużyny, a gracze rezerwowi mogą dostać szansę na złapanie cennych dla siebie minut. Jeśli mecze towarzyskie są przed rozpoczęciem nowego sezonu, zawodnicy będą bardzo świadomi tego, aby za wszelką cenę unikać kontuzji, więc mogą nie grać tak ciężko, jak zwykle.

Poznaj stawkę meczu

Mam na myśli to, że dwie drużyny mogą wyglądać w określony sposób na papierze, ale jeśli jedna z tych drużyn już wygrała ligę, a druga walczy o utrzymanie w lidze, jest bardzo duża szansa, że drużyna dobra na papierze będzie na grać bez większej presji, podczas gdy drużyna grająca o utrzymanie się poza miejscem spadkowym będzie walczyć o życie!

Nigdy nie stawiaj ponad stan

Zanim postawię zakład, zawsze myślę o pieniądzach, które zamierzam postawić i myślę, czy gdybym teraz stracił te pieniądze,  to czy miałbym z tym jakiś problem. Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, nie postawię zakładu.

Bądź czujny na korupcję

W obecnych czasach korupcja stanowi olbrzymi problem dla sportu. Nie ukrywajmy, że niszczy ona piękno pasji i jest czymś okropnym. Nie występuje ona na najwyższym szczeblu rozgrywek, tak często jak dzieje się to w niższych ligach, jednak powinieneś zostać czujny.

Czy obstawianie jest opłacalne?

Jak można się domyślić, zakłady sportowe to aktywność, która niesie ze sobą wiele korzyści. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, ile zabawy możesz mieć za tak niską cenę. Nie tylko możesz się dobrze bawić, ale zawsze masz potencjał do zarabiania pieniędzy! Dotyczy to graczy rekreacyjnych i poważnych. Należy, jednak pamiętać, iż może to nieść za sobą konsekwencje pokroju strat finansowych, bądź uzależnień. Trzeba traktować wszystko rozważnie i bardzo umiejętnie rozróżniać świat rzeczywisty i dochód finansowy od wygranych środków,  których źródłem jest hazard.