Największe transfery w śląskich klubach

mecz piłki nożnej wieczorem

Okres przygotowawczy do nowego sezonu w PKO Ekstraklasie jest wyjątkowo krótki. Piłkarze, którzy ostatni raz wybiegli na boisko 19 lipca 2020 roku, miesiąc później będą rozgrywali pierwszą kolejkę sezonu 2020/2021. Na 22-23 sierpnia 2020 roku zaplanowano bowiem rozegranie pierwszej kolejki ekstraklasy. Niewiele czasu na przygotowania, transfery i nowe kontrakty powoduje, że jest obecnie niezwykle duże zamieszanie w tematyce nowych zawodników w śląskich klubach. Niektórym klubom udało się jednak pozyskać już kilku nowych zawodników. Oto najciekawsze transfery w śląskich klubach w Ekstraklasie 2020/2021.

Górnik Zabrze mocno osłabiony

Jeden z najlepszych obcokrajowców w historii ekstraklasy, Igor Angulo, pożegnał się z zabrzańskim klubem. Kontrakt 36-latka wygasł, a sam zainteresowany związał się umową z hinduskim klubem FC Goa. To duże osłabienie dla drużyny Górnika, gdyż hiszpański napastnik był jedną z najbardziej wyrazistych postaci Zabrzan. Oprócz Igora Angulo, z Górnikiem pożegna się także David Kopacz, Szymon Matuszek oraz Kamil Zapolnik. Ekipa Marcina Brosza nie jest jeszcze mocno aktywna na rynku transferowym. Do drużyny dołączył bowiem jedynie Kamil Lukoszek, który poprzednio występował w drużynie rezerw. Do klubu są także przymierzani tacy zawodnicy jak Mateusz Czyżycki z Odry Opole oraz Dawid Gruchała-Węsierski z Bałtyku Koszalin.

Piast Gliwice pozyskuje solidnych zawodników

Ekipa Waldemara Fornalika będzie w przyszłym sezonie uczestniczyć w eliminacjach do europejskich pucharów. To wymusza na trenerze dokonanie kilku wzmocnień. Pierwszym z zaskakujących transferów było pozyskanie Javiera Ajenjo Hayjeka z Atletico Madryt. Hiszpański pomocnik jest wychowankiem klubu ze stolicy Hiszpanii, jednakże nie zdołał on zadebiutować w pierwszej drużynie Atletico. Co ciekawe, Javier posiada także polskie obywatelstwo, dzięki czemu będzie mógł występować jako młodzieżowiec. Do Piasta dołączył także Michał Żyro, uprzednio grający w Stali Mielec. Do Gliwic dołączyć może także przymierzany Jesus Imaz z Jagielonii, Aleksander Jagiełło z Chojniczanki czy Wojciech Kamiński z Bruk-Betu Termalica Nieciecza. Póki co drużyna Fornalika nie została osłabiona odejściem żadnego zawodnika, choć głośno mówi się o transferze Jorge Felixa do Legii Warszawa. 

Podbeskidzie Bielsko-Biała bez szaleństw

Jedynym zawodnikiem zakontraktowanym przez beniaminka jest póki co Gergo Kocsis – 26-letni Węgier grający w poprzednim sezonie w Zalaegerszegi TE FC. Do drużyny Podbeskidzia przymierzany jest piłkarz z Dnipro Dniepropietrowska. Mowa o Władysławie Szapowale, który już wkrótce może zasilić szeregi śląskiej drużyny.

Spore roszady w drużynie Rakowa Częstochowa

Z drużyny pod wodzą Marka Papszuna odejdzie aż sześciu zawodników. Wszyscy z nich zanotowali w poprzednim sezonie mecze w ekstraklasie. Najbardziej bolesną stratą będzie z pewnością odejście byłego reprezentanta Polski, Jarosława Jacha, któremu skończył się okres wypożyczenia. Ponadto z Częstochowianami pożegna się Rusłan Babenko, Michał Gliwa, Arkadiusz Kasperkiewicz, Andrija Luković oraz Bryan Nouvier. Do drużyny grającej w Bełchatowie dołączy zaś napastnik Vladislavs Gutkovskis oraz bramkarz Branisław Pindroch.